KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

Testovacia sada na meranie bakteriálnej a hubovej kontaminácie v kvapalinách

dipslides

Popis
Návod na použitie
Balenie
Technické informácie

Na meranie bakteriálnej a hubovej kontaminácie v kvapalinách

Combi dipslides sú určené pre monitorovanie mikróbovej a plesňovej kontaminácie vody a priemyselných kvapalín. Prítomné vo veľkej miere, môžu mikróby a huby predstavovať riziko pre zdravie a viesť ku korózii a problémom s cirkuláciou.

Combi dipslides výslovne nepoukazujú na prítomnosť baktérií Legionella, ale sú určené pre použitie na označenie vývoja v mikrobiologickej kvality. Dipslides by mal byť použitý len ak bol systém vyčistený a dezinfikovaný a bol nastavený režim efektívnej úpravy vody.

Dipslides ukáže, či liečba pokračuje efektívne, a ukáže, či by mali byť prijaté nápravné opatrenia, ako je napríklad čistenie alebo dezinfekcia.

Odber vzoriek sa vykonáva v pravidelných intervaloch, zakaždým z rovnakého miesta.

Poznámka: Je dôležité pre zmysluplné výsledky, aby inkubačná doba, teplota a umiestnenie boli identické pri každej skúške, ktorá sa vykonáva na určitom systéme vody.

Aplikácia a použitie:

Aplikácia a použitie:

1.Odskrutkujte trubicu a vytiahnite kombinovaný uzáver a "jazykovú" jednotku bez dotyku agarovo potiahnutého povrchu. 

2. Odoberte vzorku tekutiny, ktorá má byť testovaná v nádobe a ponorte  jazykovu jednotku do nej, alebo vystavte tečúcej tekutiny. Oba agarové povrchy musia byť úplne vlhké.


COMBI DIPSLIDES

3. Odstráňte slide z tekutiny a nenechávajte nadbytočnú kvapalinu vypustiť slide. Osušte spodný okraj slide na čistý savý papierik.


COMBI DIPSLIDES

4. Naskrutkujte dipslide pevne späť do tuby.

5. Vyplňte štítok a nalepte ho na trúbku.Inkubácia: umiestnite trubku vo vzpriamenej polohe, v teple, alebo inkubátore pri teplote 27 ° C až 30 ° C, alebo na približne rovnakej teplote ako kvapalina, s ktorou je testovaný. Teploty nad 30 ° C môže dehydratovať agar a poskytovať neúplné výsledky.

Inkubačná doba pre baktérie, je zvyčajne 24 až 48 hodina. U kvasiniek a plesní je inkubačná doba od 24 až 72 hodín sa môže požadovať dosiahnutie merateľných mikrobiálny rast. Ak je inkubačná teplota je výrazne chladnejšie ako testovaná tekutina, môže byť mikrobiálny rast spomalený a pokračujúca inkubácia počas ďalších niekoľkých dní môže byť potrebné na určenie prítomnosti organizmov.


Interpretácia výsledkov:

COMBI DIPSLIDES

Baktérie rastú na agare bledšej slamovej farby. Väčšina bakteriálnych kolónii sa objavia v červenej farbe, ale môže príležitostne byť bezfarebný.

Hustota alebo množstvo kolónií, a to červených a bezfarebných, by sa mali porovnať s grafom dodávaným s dip slide Combi. V prípade že testovaná kvapalina má závažnú infekciu (nad 107/ml), môže sa objaviť splývajúci rast na povrchu slide, skôr než rôznych kolónií. Keď je tento rast bezfarebný, mohol by byť zle interpretovaný ako negatívny výsledok. Aby sa tomu zabránilo, mali by byť všetky zdanlivo jasné dipslides posudzované v odrazenom svetle, alebo porovnávané so sterilnou, nepoužitou dip slide.

Plesne a kvasinky vyrastú na ružovej strane bengal agaru of slide. Väčšina kvasiniek sa objavia ako hladké okrúhle kolónie, bielej alebo ružovej farby.

Občas sa môžu objaviť červené kolónie. Spravidla sa jedná o rast baktérií. Hustota a počet kolónií kvasiniek, všetkých farieb, môže byť kvantitatívne hodnotená pomocou grafu.

Iné huby a plesne sú charakterizované chlpatou povahou ich kolónií, ktoré sa rýchlo šíria po celom slide a robia kvantitatívne vyhodnotenie ťažkým. Keď je však slide je skúmaná v ranej fáze rastu, budú odlišné kolónie plné a graf bude obsahovať údaje o úrovni infekcie.

Bakteriálny Počet:
Nie je možné dať nejaké univerzálne platné limity, avšak sa môžu použiť nasledovné všeobecné pokyny:

Bakteriálny Počet:
104 miernej infekcie - pravdepodobne prijateľné.
105 alebo miernejšie infekcie - prijať okamžité opatrenia na čistenie / sterilizáciu systému.

Kliknite nižšie a stiahnite si plnú list / návod (PDF)

K dispozícii v:
Kartón 10 dipslides (KTK008)

Technické informácie
Skladovanie:
Neotvorené dipslide tubes by mali byť skladované v chlade (8-15 teplôt ° C), chráňte pred slnečným svetlom a prievanom. Slides nesmie byť zamrznutý. Dátum spotreby je vyznačený na obale.

Správne uskladnené dipslides majú životnosť 6-9 mesiace a počas tejto doby ostanú vhodné pre použitie tak dlho, kým nie je vidieť znečistenie a agarový povrch zostane hladký a priložený k slide. Slides vykazujúce rast baktérií, aj keď neotvorené, nie sú použiteľné.


logo maroxMAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018